Dům dětí a mládeže Jirkov

Novinky

4. Srpen 2020 10:46
Technický klub

O prázdninách pro Vás připravujeme nové prostory. Jedná se o učebnu ROBOTIKY a učebnu DÍLEN. Kroužky v těchto učebnách budou zdarma, jsou součástí TECHNICKÉHO KLUBU (oboru) . Více informací v sekci KROUŽKY.

Více
16. Červenec 2020 17:23
Maškarní bál pro dospělé zrušen

Na základě hromadících se žádostí o vrácení vstupného jsme se rozhodli Maškarní bál pro letošní rok zrušit. Vstupenky můžete vracet KONCEM SRPNA v DDM Paraplíčko Jirkov – Ivana Bartáková, tel. č. 606 302 644 na základě telefonické domluvy.

Více
1. Červenec 2020 8:15
Přihlašování na kroužky od 1.7.2020

Od 1. 7. 2020 je možné podat přihlášku na kroužky vypsané pro školní rok 2020 / 2021. Přehled všech kroužků naleznete zde.

Nově je potřeba přihlášky podávat prostřednictvím nového informačního systému Domeček. Podanou a schválenou přihlášku je potřeba vytisknout a podepsanou doručit do DDM Jirkov. Podání přihlášky i její tisk je možné uskutečnit nejen z pohodlí domova, ale i na veřejném počítači na recepci v sídle Paraplíčka.

Všechny informace k přihlašování na kroužky naleznete zde.

Těšíme se na všechny Vaše přihlášky a na společný nový školní rok!

Více
30. Červen 2020 12:15
Provozní doba přes léto

V období letních prázdnin je provozní doba DDM Paraplíčka v Jirkově pro veřejnost každý všední den od 8.00 do 14.00 hod.

V období od 1. 8. do 23. 8. 2020 je DDM Paraplíčko Jirkov pro veřejnost UZAVŘEN.

Děkujeme za pochopení

Hezké léto všem

 

Více
15. Červen 2020 17:14
Provoz Paraplíčka v těchto dnech

K 12. 6. 2020 jsme úspěšně zakončili tento neobvyklý školní rok.

Od 15. do 19.6.2020 jsme s celým týmem v Radíkově, kde připravujeme areál na letní sezónu táborů. Po tuto dobu nejsme v DDM k dispozici. 

Po našem návratu se na nás neváhejte obrátit s dotazy opět u nás v DDM Paraplíčko v Jirkově nebo na našich telefonech.

Přejeme všem klidné dny

Více
11. Červen 2020 10:17
Nová nabídka kroužků pro školní rok 2020/2021

Nových kroužků bude ve školním roce 2020/2021 opravdu hodně.

Od září bude otevřena nová učebna robotiky, kde se děti, ale i dospělí budou moci naučit práci s 3D tiskárnami, dozví se jak sestavit a naprogramovat Legorobota, ale i to, z čeho se vůbec skládá počítač a jak funguje.

Nově vybavená bude také řemeslná dílna. Vyrobit si ptačí budku, letadlo nebo třeba loutku s využitím akunářadí, bude moci každý kdo zavítá na Devatero řemesel

Korálkování, quilling, patchwork či háčkování i další techniky si osvojí účastníci ve Tvořivé dílně a v Klubu stolních her si s kamarády zahrají Carcassonne, Galaxi Trucker s vesmírnými loděmi nebo třeba Bang.

Nezapomněli jsme ani na sport a hudbu. Podařilo se nám domluvit spolupráci se sportovními kluby a tak děti kromě tradičního Taekwonda budou moci navštěvovat Tenis, Florbal, Volejbal i všeobecné Sportovky.

Pro hudební nadšence jsme rozšířili nabídku o Hru na bicí a elektrickou kytaru. V nabídce ale zůstaly i tradiční oblíbené kroužky jako je keramika, jóga, pedig, mazlíčci, zpěv, hra na kytaru, na klavír, Žabáček, oblíbený Show dance a jiné.

Veškeré informace brzy najdete zde na našich webových stránkách.

Více
10:14
Zábavná chemie a fyzika v Paraplíčku

V Paraplíčku bylo ve středu 10.6. velmi veselo. Dětem i učitelům ze 3. ZŠ Nerudova prezentovaly zábavnou formu výuky v rámci projektu IKAP A2 expertky na chemii a fyziku RNDr. Adéla Marschallová a Mgr. Květa Kolářová. Tělocvična v Paraplíčku se proměnila v chemickou laboratoř, kde létaly rakety, hořely plyny a mrzly květiny. Žáci si vše mohli sami vyzkoušet a po krátkém ostychu chtěl být za chvíli každý chemikem. Ale i na pohádkové fyzice nikdo nezahálel. Pohádku o řepě znají všichni, ale propojit si ji s pokusy, to už byla jiná. A tak si děti vyrobily telefon, aby zavolaly babičku, zjistily proč brčko po určité úpravě píská nebo jak na konec vyrobit zvonec z kalíšku na kávu. Takové, ale i další zajímavé výukové programy, budou pro školky i školy od září v nabídce Paraplíčka pravidelně.

Dvě hodiny všem utekly jako voda a všichni se museli rozloučit. S některými se však v Paraplíčku potkáme zase v září na novém kroužku Malý vědec, kde naše vědátory čeká spousta dalších zajímavých pokusů a odpovědí na tajemné vědecké záhady.

Více
Starší novinky