Dům dětí a mládeže Jirkov

Novinky

30. Březen 2017 14:15
Akademie 2017

Více
28. Březen 2017 11:01
Florbal

Nový sportovní kroužek
Od 3.5.2017 – první schůzka
Kde: 2. ZŠ Jirkov
Od 16,00 hod. děti 6-10 let
Od 17,00 hod. děti 11-15 let
Cena: 80,- Kč/ měsíc

Více
27. Březen 2017 15:42
Cyklovýlet

Dům dětí a mládeže Jirkov pořádá dne 6.5.2017 cyklovýlet pro děti od 9 let a mládež s vybaveným kolem a přilbou.
Sraz: 9.00 hod. u Paraplíčka
Návrat: kolem 16.00 hod.
Cíl cesty: Bezručovo údolí v Chomutově (přes Vysokou Pec, Vrskmaň, Otvice)
S sebou: průkaz zdravotní pojišťovny, vhodné oblečení pro cyklistiku, svačina, pití, kapesné
Akce je ZDARMA

Přihlásit dítě můžete v DDM Jirkov nebo na tel.: 728369271
Po přihlášení si musíte vyzvednout přihlášku v DDM.

Více
15:31
Fotografování

V době od 3.4. – 21.4.2017 bude probíhat fotografování dětí v Zájmových útvarech. PŘÍTOMNOST ÚČASTNÍKŮ NUTNÁ !!!!

Více
21. Březen 2017 7:44
Pálení čarodějnic 2017

Více
10. Leden 2017 10:12
Pomůžete s námi Matyáškovi?

Pomůžete s námi Matyáškovi? Je to úžasný malý kluk z Jirkova, který by si chtěl zase hrát s kamarády a chodit do školy. Přečtěte si jeho příběh……. a pokud Vás zasáhne stejně jako nás, pomozte……….. Věcné dary můžete nosit do DDM Paraplíčko Jirkov, ul. Školní 1725.
Nejvíce Matyášek potřebuje: pasta na zuby Elmex
kartáček měkký Curaprox
papírové kapesníky
tyčinky do uší
vlhčené ubrousky
ochranné krémy
desinfekce na ruce a na povrchy
Maty užívá Colostrum od Bioalis
A co mu udělá největší radost? Lego, společenské hry u kterých se zabaví, různé stavebnice, puzzle, prostě vše co mu pomůže přečkat tu dlouhou cestu za uzdravením.
Děkujeme 🙂

V Novém roce i my přicházíme s velmi silným příběhem Matyáška, který nám nedávno zaslala jeho maminka…velmi si její důvěry vážíme a rádi se s Vámi o příběh tohoto bojovníka podělíme….
Na konci února Matýska postihly obtíže podobné chřipce či angíně – malátnost, nechutenství, častá spavost, zduřelé uzliny. Pediatr nás poslal na ORL , zde nasadili antibiotika, jež nezabrala, posléze jiný typ. Vše bez úspěchu. Paní doktorka nás následně poslala na sono vyšetření, kde byl jasně patrný ohraničený nález.
Došlo k okamžité hospitalizaci v KN Most na dětském oddělení. Po několika dnech se lékaři rozhodli pro biopsii, zákrok trval 2,5 hodiny, poté nám oznámili , že hned ráno bude Matýsek převezen na onkologii do Motola, toto byla nejhorší zpráva, kterou rodič může slyšet.
9. 3. 2016 vyzvedla Matyáška, jeho otce a zdravotní sestřičku sanita. Toho dne u Slaného boural autobus plný dětí a tato sanita byla jednou ze dvou, která nabourala taktéž. Zdravotní sestřička skončila s naraženými žebry, otec rovněž utrpěl drobná zranění. Řidič této sanity naprosto bezohledně vystoupil z vozu a začal si telefonicky vyřizovat své záležitosti. O posádku nejevil zájem. Otec sháněl teplé oblečení pro Matyáška a nakonec zajistil v jednom nastartovaném autě dvě místa i pro zraněnou zdravotní sestřičku, aby seděli v teple. Matyáš z tohoto zážitku utrpěl trauma, při zmínce o převozu sanitou začíná plakat a třást se.
V Praze Matyáše okamžitě přijali na dětské ARO, následovalo vyšetření CT, magnetická rezonance, vyšetření kostní dřeně, mozkomíšního moku a další biopsie. Nádor dorostl takových rozměrů, že znemožňoval dýchání, lékaři museli přistoupit k zavedení sondy do žaludku a k tracheostomii , neboť Maty už nemohl sám dýchat, otok a nádor mu to znemožnil. A proč nová biopsie? „Lékaři“ z KÚ Most odebrali vzorek z vnitřní části krku, aniž by věděli, s čím Matyáš bojuje. Do nádoru řízli a následně ránu zašili. Je naprosto zřejmé, jak se po tomto zákroku začal nádor chovat. Vzorek následně uložili do nesprávného roztoku a celá biopsie tak přišla vniveč. Jestli jsem doteď cítila jen neutišitelnou bezmoc, přidal se k ní i vztek a nulová tolerance k neprofesionalitě zdejších lékařů.
Po týdnu v umělém spánku Matyáše probudili ,netušil , co se s ním děje, nemohl promluvit, dýchat, jíst ,pít, nemohl se pohnout, postavit, vypadal ,jak hadrová panenka. Týden, kdy jsme čekali na verdikt, jaká je diagnóza ,byl nekonečný. Diagnostikován byl zhoubný nádor v hlavičce-Rhabdomyosarkom o velikosti 8×6 cm. V tu chvíli si myslíte, že se vám hroutí svět! Paní doktorka nám nastínila léčbu. Bude následovat: 9 cyklů chemoterapií vždy v třítýdenních intervalech, nádor museli zmenšit, v této velikosti a na tomto místě byl neoperovatelný. Po čtyřech měsících od zahájení léčby se podařilo jej zmenšit na polovinu a pan doktor rozhodl o jeho odstranění. Nešlo to však ven všechno, lepil se na cévní řečiště a tudíž část nádoru ještě v hlavičce i po operaci zůstala. Další chemoterapie ovšem nezabraly a zbytek opět začal růst. Po osmi měsících se přistoupilo k ozařování v protonovém centru a i po 31 ozářkách lékaři nemají jistotu , zda je či není nádor pryč.
Matyáše tudíž čeká dalších 12 cyklů chemoterapií , nyní silnější a intenzivnější . Co se bude dít dál , jaký výsledek můžeme očekávat, zatím nevíme.
My jako ve většině příběhů přikládáme i seznam potřebného :)adresu zašleme na požádání do zprávy 🙂 za jakoukoli pomoc děkujeme !!
pasta na zuby Elmex
kartáček měkký Curaprox
papírové kapesníky
tyčinky do uší
vlhčené ubrousky
ochranné krémy
desinfekce na ruce a na povrchy
Maty užívá Colostrum od Bioalis
Matýsek strašně rád staví , proto bychom pro něj uvítali stavebnice, má rád lego , nepohrdne i jinými. Baví ho puzzle , hlavně 3D . Také různé společenské hry.
Všem děkujeme !
Více
Starší novinky

Nadcházející akce

30. Duben od 16:00
Čarodějnice
5. Květen od 13:30
Ateliér
6. Květen od 9:00
Cyklovýlet
16. Květen od 15:30
Akademie 2017
18. Květen od 14:00
Umíme si pomáhat
19. Květen od 13:30
Ateliér

Kroužky

Šikulka 2016/2017

Pro děti od 5 let.

Středa: 15 – 16,30 hod

Výroba dárkových předmětů, výtvarné činnosti, práce s různými materiály.

Poplatek 1000,- Kč/šk. rok

Vedoucí: Kamila Lišková

Způsob úhrady:

  • převodem na účet DDM nebo hotově v kanceláři ekonomky nebo na recepci pololetně nebo na celý rok, nejpozději na 3 schůzce.
Více
Mazlíčci 2016/2017

Úterý: 14.00 – 15.00 hod.

15.00 – 16.00 hod.

Poplatek 1000,- Kč/šk. rok

Chovatelský kroužek – péče o zvířátka, poznávání přírody.

Vedoucí: Kamila Lišková

Způsob úhrady:

  • převodem na účet DDM nebo hotově v kanceláři ekonomky nebo na recepci pololetně nebo na celý rok, nejpozději na 3 schůzce.
Více
Keramika pro děti a dospělé

Výrobky z hlíny, vypékání, malování, práce na hrnčířském kruhu.

Každý čtvrtek od 13.00 -17.00 hod.

Cena: 50,- Kč/1kg hlíny

50,- Kč/hod. barvení

Vedoucí: Monika Szegenyová

Více
Více z kroužků

Partneři