Dům dětí a mládeže Jirkov

Novinky

11. Červenec 2017 11:00
Začátek školního roku 2017/2018

Den otevřených dveří:

od 28.8.2017 pondělí – čtvrtek 8.00 – 18.00 hod.

pátek 8.00 – 14.00 hod.

 

Začátek činnosti od 11.9.2017 !!!!!

Více
10. Leden 2017 10:12
Pomůžete s námi Matyáškovi?

Pomůžete s námi Matyáškovi? Je to úžasný malý kluk z Jirkova, který by si chtěl zase hrát s kamarády a chodit do školy. Přečtěte si jeho příběh……. a pokud Vás zasáhne stejně jako nás, pomozte……….. Věcné dary můžete nosit do DDM Paraplíčko Jirkov, ul. Školní 1725.
Nejvíce Matyášek potřebuje: pasta na zuby Elmex
kartáček měkký Curaprox
papírové kapesníky
tyčinky do uší
vlhčené ubrousky
ochranné krémy
desinfekce na ruce a na povrchy
Maty užívá Colostrum od Bioalis
A co mu udělá největší radost? Lego, společenské hry u kterých se zabaví, různé stavebnice, puzzle, prostě vše co mu pomůže přečkat tu dlouhou cestu za uzdravením.
Děkujeme 🙂

V Novém roce i my přicházíme s velmi silným příběhem Matyáška, který nám nedávno zaslala jeho maminka…velmi si její důvěry vážíme a rádi se s Vámi o příběh tohoto bojovníka podělíme….
Na konci února Matýska postihly obtíže podobné chřipce či angíně – malátnost, nechutenství, častá spavost, zduřelé uzliny. Pediatr nás poslal na ORL , zde nasadili antibiotika, jež nezabrala, posléze jiný typ. Vše bez úspěchu. Paní doktorka nás následně poslala na sono vyšetření, kde byl jasně patrný ohraničený nález.
Došlo k okamžité hospitalizaci v KN Most na dětském oddělení. Po několika dnech se lékaři rozhodli pro biopsii, zákrok trval 2,5 hodiny, poté nám oznámili , že hned ráno bude Matýsek převezen na onkologii do Motola, toto byla nejhorší zpráva, kterou rodič může slyšet.
9. 3. 2016 vyzvedla Matyáška, jeho otce a zdravotní sestřičku sanita. Toho dne u Slaného boural autobus plný dětí a tato sanita byla jednou ze dvou, která nabourala taktéž. Zdravotní sestřička skončila s naraženými žebry, otec rovněž utrpěl drobná zranění. Řidič této sanity naprosto bezohledně vystoupil z vozu a začal si telefonicky vyřizovat své záležitosti. O posádku nejevil zájem. Otec sháněl teplé oblečení pro Matyáška a nakonec zajistil v jednom nastartovaném autě dvě místa i pro zraněnou zdravotní sestřičku, aby seděli v teple. Matyáš z tohoto zážitku utrpěl trauma, při zmínce o převozu sanitou začíná plakat a třást se.
V Praze Matyáše okamžitě přijali na dětské ARO, následovalo vyšetření CT, magnetická rezonance, vyšetření kostní dřeně, mozkomíšního moku a další biopsie. Nádor dorostl takových rozměrů, že znemožňoval dýchání, lékaři museli přistoupit k zavedení sondy do žaludku a k tracheostomii , neboť Maty už nemohl sám dýchat, otok a nádor mu to znemožnil. A proč nová biopsie? „Lékaři“ z KÚ Most odebrali vzorek z vnitřní části krku, aniž by věděli, s čím Matyáš bojuje. Do nádoru řízli a následně ránu zašili. Je naprosto zřejmé, jak se po tomto zákroku začal nádor chovat. Vzorek následně uložili do nesprávného roztoku a celá biopsie tak přišla vniveč. Jestli jsem doteď cítila jen neutišitelnou bezmoc, přidal se k ní i vztek a nulová tolerance k neprofesionalitě zdejších lékařů.
Po týdnu v umělém spánku Matyáše probudili ,netušil , co se s ním děje, nemohl promluvit, dýchat, jíst ,pít, nemohl se pohnout, postavit, vypadal ,jak hadrová panenka. Týden, kdy jsme čekali na verdikt, jaká je diagnóza ,byl nekonečný. Diagnostikován byl zhoubný nádor v hlavičce-Rhabdomyosarkom o velikosti 8×6 cm. V tu chvíli si myslíte, že se vám hroutí svět! Paní doktorka nám nastínila léčbu. Bude následovat: 9 cyklů chemoterapií vždy v třítýdenních intervalech, nádor museli zmenšit, v této velikosti a na tomto místě byl neoperovatelný. Po čtyřech měsících od zahájení léčby se podařilo jej zmenšit na polovinu a pan doktor rozhodl o jeho odstranění. Nešlo to však ven všechno, lepil se na cévní řečiště a tudíž část nádoru ještě v hlavičce i po operaci zůstala. Další chemoterapie ovšem nezabraly a zbytek opět začal růst. Po osmi měsících se přistoupilo k ozařování v protonovém centru a i po 31 ozářkách lékaři nemají jistotu , zda je či není nádor pryč.
Matyáše tudíž čeká dalších 12 cyklů chemoterapií , nyní silnější a intenzivnější . Co se bude dít dál , jaký výsledek můžeme očekávat, zatím nevíme.
My jako ve většině příběhů přikládáme i seznam potřebného :)adresu zašleme na požádání do zprávy 🙂 za jakoukoli pomoc děkujeme !!
pasta na zuby Elmex
kartáček měkký Curaprox
papírové kapesníky
tyčinky do uší
vlhčené ubrousky
ochranné krémy
desinfekce na ruce a na povrchy
Maty užívá Colostrum od Bioalis
Matýsek strašně rád staví , proto bychom pro něj uvítali stavebnice, má rád lego , nepohrdne i jinými. Baví ho puzzle , hlavně 3D . Také různé společenské hry.
Všem děkujeme !
Více
20. Září 2016 9:23
Příměstský tábor – léto 2017

Termín příměstských táborů v létě 2017:

10.7. -14.7.2017 – OBSAZENO (POUZE NÁHRADNÍCI)

17.7. – 21.7.2017 – OBSAZENO (POUZE NÁHRADNÍCI)
Věk: od 6 let
Cena: 1.500,- (Splatné do 20.června)

Přihlášky pro již zapsané děti:

Prihlaska PT I.beh 2017

Prihlaska PT 2.beh 2017

Více
Starší novinky

Nadcházející akce

Kroužky

Cvičení rodičů s dětmi 2017/2018

Úterý nebo Čtvrtek: 10.00 – 11.00 hod.

Určeno pro děti od 1,5 – 4 let.

Poplatek 1000,- Kč/šk. rok

Hry, soutěže, dovádění v tělocvičně DDM, cvičení s říkadly.

Vedoucí: Marcela Kořínková

Způsob úhrady:

  • převodem na účet DDM nebo hotově v kanceláři ekonomky nebo na recepci pololetně nebo na celý rok, nejpozději na 3 schůzce.
Více
Pedigová dílna 2017/2018

Určeno pro děti od 8 let.

Pondělí: 15.00 – 16.30 hod

Poplatek 1000,- Kč/šk. rok

Výroba dekoračních předmětů, košíků, táců, apod. z přírodní liány – pedigu.

Vedoucí: Marcela Kořínková

Způsob úhrady:

  • převodem na účet DDM nebo hotově v kanceláři ekonomky nebo na recepci pololetně nebo na celý rok, nejpozději na 3 schůzce.
Více
Cvičení na balónech 2017/2018

Pohybové aktivity na posílení svalstva, bez zatěžování páteře.

Středa: 15.00 hod., 16.00 hod.

Poplatek: 600,- Kč/šk. rok

Pro děti starší 7-10 let.

Vedoucí: Marcela Kořínková

Způsob úhrady:

  • převodem na účet DDM nebo hotově v kanceláři ekonomky nebo na recepci pololetně nebo na celý rok, nejpozději na 3 schůzce.
Více
Více z kroužků

Partneři